sobota, 5 grudnia 2015

MARIA ALTMAN CZ.2

Pikanterii dodaje fakt, że prawnikiem Marii Altman przy odzyskiwaniu portretu Adeli Bloch - Bauer I, był Randol Schoenberg, wnuk dwóch wielkich  kompozytorow XX wieku: Arnold Schoenberg'a i Eric Zeisl'a. 


"W 1933 z powodu prześladowania Żydów w Niemczech, Schönberg wyemigrował do USA. W 1941 został obywatelem amerykańskim. Kontynuował pracę kompozytorską często powracając do tradycyjnych tonalnych form. W twórczości Schönberga z tego okresu powstaje atonalne dzieło dla recytatora, chóru męskiego i orkiestry A Survivor from Warsaw (Ocalony z Warszawy) skomponowane w 1947 i dedykowane Natalii Koussewickiej i poświęcone likwidacji getta warszawskiego. Schönberg, powszechnie znany ze swej silnej wiary w przesąd feralności liczby trzynaście (triskaidekafobia; nawet takty mają u niego numery: 12, 12A, 14), zmarł 13 lipca 1951 w Los Angeles." źródło Wikipedia

A ja się urodziłam 13-go, może dlatego jestem taka chora...???? :)

Jak mówi jednak Lama Ole, jeśli Buddowie chcą, żebyśmy działali to nie możemy zważać na daty, horoskopy ani liczby bo życie jest za krótkie, tylko do przodu!!!! :)
Jogin umiera w akcji, nawet jeśli to jest 13-go.... :)

A oto Arnold Schoenberg, zdjęcie zrobione przez Man Ray'a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz